سیستم پلی اتیلن

ایران دریپ

اطلاعات لوله و اتصالات ایران دریپ

لوله و اتصالات ایران دریپ

 

سیستم فاضلاب پلی اتیلن دریپ 

نخستین پروژه فاضلاب پلی اتیلن ایران - سال 1353 

تقریبا از حدود نیم قرن پیش صنعت ساختمان سازی به روش نوین در کشور ایران آغاز شده و به مرور و با رشد این صنعت تحولات بسیاری در انواع قسمت های این صنعت مشاهده می گردد .

یکی از قسمت های مهم در هر ساختمان سیستم فاضلابی می باشد که انواع مختلف آن به مرور و پس از حذف روش های سنتی قدیم وارد صنعت ساختمان شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

از معمولترین  آن ها می توان سیستم های فاضلابی فلزی (چدنی), پی وی سی و پلی اتیلن را نام برد .

در این بحث سعی بر آن داریم مروری بر پیدایش فاضلاب پلی اتیلن و در نهایت قیاس آن با سایر سیستم های نام برده داشته باشیم.

در اواخر دهه 60 میلادی استفاده از سیستم های فاضلابی پلی اتیلن در امریکا و اروپا رایج گردید که در همین دوره یعنی حدودا سال 1352 اولین و بزرگترین کارخانه تولید لوله و اتصالات پلی اتیلن جهت مصارف آبیاری و آبرسانی ) گروه صنعتی ایران دریپ) در ایران آغاز به کار نمود و اولین سیستم بزرگ فاضلابی پلی اتیلن در کشور نیز توسط همین گروه (دریپ) در سال 1353 و در شهرک اکباتان تهران  اجرا گردید.

به عنوان نخستین گام در صنعت فاضلابی کشور استفاده از سیستم پلی اتیلن در اکباتان را می توان یک تحول عظیم در صنعت ساختمان سازی نام برد که تا امروز نیز در بیشتر ساختمان ها خصوصا در برج ها مورد استفاده انبوه قرار گرفته است.

 

          نصب آسان:سهولت نصب سیستم فاضلابی پلی اتیلن در حدی است که بدون نیاز به ابزار خاص و پیچیده و تنها با استفاده از دستگاه جوش پلی اتیلن و یک آموزش کمتر از چند ساعت نصاب مربوطه پروژه به اجرا خواهد رسید.

          پیش ساخته: از مهمترین خواص فاضلاب پلی اتیلن امکان به هم بندی و نصب لوله ها و اتصالات پیش از کارگذاشتن در ساختمان می باشد.

          وزن سبک :سبک بودن زیرساخت سیستم فاضلاب پلی اتیلن در نهایت موجب افزایش توان ساختمان ومصالح جهت کارگذاری آن می باشد.

          مقاوم در مقابل مواد شیمیایی: به علت خواص مواد پلی اتیلن , تاثیر مواد شیمیایی چه در داخل مسیر و تاثیر مصالح در خارج سیستم و از بیرون به حد صفر می رسد.

          Weathering: مرور زمان و تغییر شرایط جوی به هیچ عنوان آسیبی به سیستم فاضلابی پلی اتیلن وارد نخواهد کرد.

          عدم رسوب گرفتگی: به علت شفافیت و صیقلی بودن سطح لوله و اتصالات پلی اتیلن هیچ گاه گرفتگی در اثر رسوب ها اتفاق نمی افتد.

          مقاومت ساختاری:به دلیل flexibility لوله ها و اتصالات پلی اتیلن توانایی تحمل حرکات ساختمانی ناشی از نشست یا زلزله بسیار زیاد می باشد.

          قیمت : تنوع تعداد تولید کننده , تولید مواد اولیه ولوله و اتصالات در داخل کشور,سرعت نصب بالا و... همگی در نهایت موجب ارزان تمام شدن پروژه های فاضلابی پلی اتیلن در ساختمان های بلند می گردد.

          تحمل تغییر دما:از خواص سیستم پلی اتیلن می توان تحمل تغییر دما در حد بالا را ذکر کرد.

          تنوع قطعات:تنوع در سایز و نوع انواع اتصالات و لوله ها بر کارآمدی سسیتم فاضلابی پلی اتیلن می افزاید.

          سابقه درخشان:خوشبختانه یکی از بهترین مزایای سیستم پلی اتیلن سابقه بیش ربع قرن خوب در ساختمان سازی هست که برای همه افراد فعال در این صنعت مشهود می باشد.

 

 

 

 محصولات مشابه

لوله و اتصالات ایران دریپ