دیگر دسته های آبیاری

شیر های پروانه ای چدنی

اطلاعات شیر پروانه ای استیل

شیر پروانه ای استیل

شیر پروانه ای

 

انواع شیر پروانه ای که امال (omal) تولید می کند به صورت زیر بر اساس جنس و نوع تقسیم بندی می شود:

1- شیر پروانه ای ویفری
2- شیر پروانه ای لاگ

3- شیر پروانه ای استیل
4- شیر پروانه ای پی وی سی یا پلیمری
5- شیر پروانه ای چدنی


تعدادی از شیرهای پروانه ای شرکت امال

 

1-شیر پروانه ای ویفری : یکی از مزیتهای اصلی شیر پروانه ای عرض کم آن نسبت به سایر شیرآلات صنعتی و در نتیجه کاهش هزینه تمام شده شیر و همچنین وزن آن است. شیرهای پروانه ای خود نیز با توجه به نحوه و نوع اتصال در خطوط لوله به سه دسته عمده شیر پروانه ای فلنج دار، شیر پروانه ای رزوه ای،شیر پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ دسته بندی می شوند. شیر پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ را با عنوان شیر پروانه ای بدون فلنج نیز بکار می برند که این نامگذاری به این دلیل است که در پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ اصولا دارای فلنج نیستند بلکه شیر پروانه ای بین دو فلنج جداگانه که بروی خط لوله نصب میشود قرار می گیرد. نکته حائظ اهمیت دیگر در مورد نصب پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ این است که در هنگام نصب این نوع شیرهای پروانه ای دیگر نیازی به آبند یا گسکت بین فلنج ها و شیر پروانه ای بدلیل سیت خود شیر پروانه ای نیست و در صورت استفاده از گسکت جداگانه پروانه ای ویفری یا شیر پروانه ای لاگ آسیب خواهند دید لذا توصیه می شود که به هیچ عنوان از گسکت برای نصب پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ استفاده نشود.
شیرهای پروانه ای ویفری تولید شرکت امال به صورت متنوع از لحاظ جنس مانند استیل، پی وی سی ( پلیمری ) و چدنی هستند. شیرهای پروانه ای ویفری امال همچنین با پروانه از جنس استیل، پی وی سی ( پلیمری ) آماده فروش است. رنج سایز شیر پروانه ای ویفری امال به صورت 40 تا 600 و با فشار کاری 10 و 16 بار موجود هستند. از جمله محرک های موجود برای باز و بستن یا تنظیم جریان در شیر پروانه ای ویفری می توان به اهرم، گیربکس، اکچویتور پنوماتیک و برقی اشاره کرد که همگی جز تولیدات امال هستند.

 

تصویر شیر پروانه ای ویفری امال

2-شیر پروانه ای لاگ : همانطور که گفته شد شیرهای پروانه ای با توجه به نوع اتصال به سه دسته شیر پروانه ای فلنج دار، شیر پروانه ای رزوه ای،شیر پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ دسته بندی می شوند. شیر پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ را با عنوان شیر پروانه ای بدون فلنج نیز بکار می برند که این نامگذاری به این دلیل است که در پروانه ای ویفری و شیر پروانه ای لاگ اصولا دارای فلنج نیستند بلکه شیر پروانه ای بین دو فلنج جداگانه که بروی خط لوله نصب میشود قرار می گیرد. شیرهای پروانه ای لاگ تولیدی شرکت امال در جنس های متنوع مانند استیل، پی وی سی ( پلیمری ) و چدنی آماده فروش هستند. شیرهای پروانه ای لاگ امال با پروانه ی استیل، پی وی سی ( پلیمری ) نیز موجود است. سایز شیر پروانه ای لاگ 40 تا 600 و با فشار کاری 10 و 16 بار است. اهرم، گیربکس، اکچویتور پنوماتیک و برقی از جمله محرک های موجود برای باز و بستن یا تنظیم جریان در شیر پروانه ای لاگ امال هستند.

شیر پروانه ای لاگ امال

 

3- شیر پروانه ای استیل : استنلس استیل یا همان استیل که در عامیانه رایج است خواص منحصر به فردی دارد که آن را ایده آل برای کاربردهای دارویی و غدایی وبهداشتی و محیط های خورند مانند آب دریا می کند. بر همین اساس شرکت امال اقدام به ساخت شیر پروانه ای استیل کرده است. شیر پروانه ای استیل امال مناسب برای کاربردهای مختلف بخصوص محیط های خورنده و تهاجمی است. بدلیل استفاده شیر پروانه ای استیل از استنلس استیل 304 در تمام قطعات بدنه و تریم شیر پروانه ای و خاصیت عدم واکنش پذیری استیل، شیر پروانه ای استیل را می توان در مصارف بهداشتی، صنایع غذایی و دارویی بکار برد. 
شیر پروانه ای استیل امال در رنج سایزی 1 تا 4 اینچ و فشار کاری 6 بار آماده فروش است. اتصال شیر پروانه ای استیل به صورت جوشی و دنده و کلمپ است.
 از جمله محرک های موجود برای باز و بستن یا تنظیم جریان در شیر پروانه ای استیل اکچویتور پنوماتیک و برقی که جز تولیدات امال هستند می باشد. پرداخت سطح این شیر پروانه ای استیل به صورت پولیش شده است.

 

 شیر پروانه ای استیل امال

 

4- شیر پروانه ای پی وی سی یا پلیمری : شیر پروانه ای پی وی سی یکی دیگر از انواع شیرهای پروانه ای است که امال اقدام به ساخت آن ها کرده است.در واقع جنس بدنه شیر پروانه ای پی وی سی از پروپیلن فایبر گلس تقویت شده و جنس پروانه شیر پروانه ای پی وی سی ازPVC است. رنج دمایی شیر پروانه ای پی وی سی امال 0 تا 60 درجه سانتیگراد است. جنس آبند این شیر پروانه ای پی وی سی EPDM که ماده ای با ضریب اصکاک کم است می باشد. شیر پروانه ای پی وی سی در سایزهای 40 تا 600 و فشار کارس 8 تا 16 بار آماده فروش است. اکچویتور پنوماتیک و برقی از جمله محرک های موجود برای باز و بستن یا تنظیم جریان در شیر پروانه ای پی وی سی امال هستند.

 

 شیر پروانه ای پی وی سی امال

 

5- شیر پروانه ای چدنی : چدن که همان آلیاژ آهن و کربن با درصد کربن بالاتر از 3 درصد است خواص و ویژگی های مخصوص به خود را داراست. شرکت امال شیر پروانه ای چدنی را در سایزهای 40 تا 200تولید می کند. فشار کاری این شیر پروانه ای چدنی 10 و 16 بار و کلاس 150 است. شیر پروانه ای چدنی امال در دو مدل 270 با بدنه و پروانه چدنی و مدل 474 با بدنه و پروانه استل 316 برای فروش موجود است. شیر پروانه ای چدنی از نوع ویفری است و فلنج استاندار اتصال آن PN10 - PN16 - ANSI 150 است. محرک موجود برای باز و بستن یا تنظیم جریان در شیر پروانه ای استیل اکچویتور پنوماتیک که جز تولیدات امال است می باشد. پرداخت سطح این شیر پروانه ای استیل به صورت پولیش شده است.

 

  شیر پروانه ای چدنی امالمحصولات مشابه

شیر پروانه ای چدنی کرم

شیر پروانه ای استیل